Często się  zdarza że potrzebujemy odwrócić sygnał  napięciowy w falownikach z wejściem napięciowym 0-10 V.

Np stosujemy czujnik z wyjściem napięciowym 0-10 V i chcemy aby przy napięciu 0 V przemiennik sterował silnikiem z maksymalną częstotliwością , natomiast przy sygnale 10 V prezemiennik schodził do wartości zerowej.


PARAMETRY KTóRE NALEżY ZMIENIć:

  • podłączamy wejście analogowe sygnałem 0-10 V zacisk com 7 [-] zacisk 8 [+]
  • d38 ( mała litera d ) ustawić " 2 "
  • c81 ( mała litera c) ustawić " 0 "
  • c86 ( mała litera c) ustawić " 100 "
  • c87 ( mała litera c) ustawić " 0 "
  • C70 ( duża litera C ) ustawić " 1 "
  • C71 ( duża litera C ) ustawić " 0 " - powinno być fabrycznie

 


Przykładem może być współpraca z QVM62.1 - Siemens

Czujnik prędkości przepływu powietrza.

Zastosowanie:

 

Czujnik stosowany do regulacji i utrzymywania prędkości przepływu powietrza na sta­łym poziomie, równoważenia zmian ciśnienia (regulacja powietrza nawiewanego lub wywiewanego) lub nadzorowania przepływu powietrza w kanałach powietrznych. Stosowany jest głównie do sterowania ciągłego wentylatorów w instalacjach ogrzewa­nia, wentylacji i klimatyzacji w celu regulacji przepływu.

 

Działanie:

 

Czujnik QVM62.1 dokonuje pomiaru prędkości przepływu powietrza, a zmierzoną war­tość przekształca na aktywny sygnał wyjściowy 0...10 V DC.

Dostępne są 3 zakresy pomiarowe: 0...5 m/s, 0...10 m/s, 0...15 m/s.

Czujnik dokonuje pomiaru punktowo, tzn. w pewnym punkcie profilu przepływającego powietrza. Przy pomiarze średniej prędkości przepływu powietrza w kanałach, głębo-kość zanurzenia jest kluczowym parametrem. Głębokość zanurzenia zależy od profilu przepływu.

Pomiar odbywa się na zasadzie anemometrycznej metody pomiaru. Specjalnie skonstruowany cienkowarstwowy element pomiarowy czujnika QVM62.1 jest w znacznym stopniu niezależny od kierunku przepływu i prawie niewrażliwy na wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia w powietrzu.

 

Budowa

Czujnik QVM62.1 składa się z:

- Trzpienia zanurzeniowego z głowicą czujnika i elementem pomiarowym

- Przedłużacza trzpienia z łącznikiem

- Końcówki trzpienia ze strzałką kierunku przepływu

- Nastawialnego kołnierza montażowego

- Przetwornika

- Kabla podłączeniowego, ekranowanego, 4-żyłowego, o długości 1 m Skala z podziałką 0,5 cm widoczna na trzpieniu zanurzeniowym i przedłużaczu trzpie­nia wskazuje głębokość zanurzenia.

Kołnierz montażowy stosuje się do zamocowania i uszczelnienia trzpienia zanurzenio­wego na ścianie kanału powietrznego.

W obudowie, wykonanej z tworzywa sztucznego, ze zdejmowaną pokrywą, znajduje się przetwornik. Obudowę można mocować wkrętami na płaskiej powierzchni. Kabel czujnika jest podłączony fabrycznie; czujnik i przetwornik stanowią całość. Zakres pomiarowy wybiera się za pomocą zwory.

- Urządzenie zabezpieczone jest przed błędnym połączeniem, ale tylko dla napięć odpowiedniego typu, np. wyjście pomiarowe U1 zabezpieczone jest przed zwarciem

- Zaciski głowicy czujnika nie są zabezpieczone przed napięciem zasilającym 24 V AC

 

 

Kontakt

   Websystem Engineering
   26-700 Zwoleń, Jana Pawła II 46 a
   tel. 48 383-01-44  fax 48 685-60-95
   e-mail: info@ppp.pl 

motoreduktory Motovario

 

Oferta sklepu

serwisy napędowe

Potrzebujesz więcej informacji na temat falowników. Proponujemy odwiedż stronę falowniki .pl serwis zawiera informacje na temat wszystkich producentów falowników. Dodatkowo zapraszamy na stronę falowniki .info jest to forum branżowe dotyczące przemienników częstotliwości.

Falowniki Lenze serwis automatyki przemysłowej. Technika napędów elektronicznych.  Serwisy napędów energoelektronicznych ( przetwornice częstotliwości ) www.napedy.ppp.pl   Copyright © 2011 www.napedy.ppp.pl - wszelkie prawa zastrzeżone. Kontakt: info@ppp.pl.  Więcej informacji na temat falowników znajdziesz na stronie www.falowniki.pl .  Informacje na temat falowników firmy Lenze  znajdziesz na stronie falowniki Lenze .